Duvar Ressamı

YAVUZ ÇALAĞAN

YAVUZ ÇALAĞAN

1980... Başarılı bir öğrencilik geçirdi. Yetenekliydi… Görsel sanatlar öğretmenliği bölümünü kazandı.. Bu yeteneğini onbinlerle paylaştı ve hala paylaşmaya devam ediyor, çünkü öğretmeyi öğretmenliği çok seviyor. Resim yaparken sınır tanımıyor, tuval ona dar geldi, sanatını daha büyük alanlara, duvarlara taşıdı. Onun en büyük mutluluğu yaptığı resmin karşısına geçen izleyicilerin gözlerindeki sevinç ve hayranlığı gözlemlemek.

YILMAZ ASLAN

YILMAZ ASLAN

Resim sanatı ile küçük yaşlardan beri ilgileniyor. Pedagojik eğitimli… Farklı kurumlarda yıllarca görsel sanatlar öğretmenliği yaptı ve halen öğretmenliğe devam ediyor. Duvar ressamlığına ilk olarak kendi okul duvarlarını resmederek başladı. Alanında eğitimli olmanın yansımalarını duvarlardaki renklerde, çizimlerde, figür ve konularında önemli etkisini gösterdi. Resimlerin ve renklerin insanlar üzerindeki etkilerini dikkate alarak okul, ev, kafe, restoran, mağaza, belediyelerin park ve bahçe duvarlarına resimler yaptı. Birçok karma sergilere katıldı. Resim yarışmalarında dereceler kazandı. Duvar resimleri üzerine uzun zamandır çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ADİL KURUTAN

ADİL KURUTAN

1983 doğumlu. Çocuk yaşlarından bu yana ilgi duyduğu resim sanatıyla alakalı katıldığı yarışmalardan dereceler kazandı. Kazanılan bu başarılar sayesinde resme olan ilgisi daha da arttı, Yüzüncü Yıl üniversitesinde resim- heykel okudu. Sanatçı bir aileden geliyor. Kendisi gibi üç kardeşi de resim öğretmenliğini bitirdi. Birlikte sergiler açıp, kurslar düzenlediler, Türkiye’nin birçok ilinde duvar resimleri, park ve bahçelere anıtlar yaptılar. Aynı zamanda kaligrafi sanatıyla uzun yıllardır meşgul olan sanatçı evli ve 1 çocuk babasıdır. Halen Ankara da Görsel Sanatlar Öğretmenliğine devam etmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız